slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Eğlence değil, işkence! İş kazası değil, cinayet!

Soma Madeni'nde hala akıllara durgunluk verircesine devam eden insanlık dramı nedeniyle, 20 Mayıs Salı günü Bodrum Yunus Parkı'ndaki hak ihlalleri ve usulsüzlüklere karşı Buket Uzuner ve Bodrumlularla birlikte yapmayı planladığımız basın açıklamasını, şu an için belirsiz başka bir tarihe erteleme kararı aldık.

Çünkü siyasiler, sermaye grupları ve imtiyazlı kesimlerin hak gaspetme üzerine kurulu sömürü politikaları, kesin sayılarını hala bir türlü öğrenemediğimiz yüzlerce maden işçisinin ölümüyle bir kez daha insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiş, toplumsal adaletsizliği bizzat inşa edenler yine gerekeni yapmak yerine, Soma'da ve Türkiye'nin birçok ilinde kendi halkına karşı savaş açmıştır!

Özgürlük mücadelemizin ve mesajlarımızın muhataplarından biri olan iktidar partisi çıkarları doğrultusunda şu gerçeği inatla reddetmektedir: “Esaret ve işkence”nin adı “eğlence ve eğitim” olmadığı gibi, işçi ölümlerinin karşılığı da “kader veya iş kazası” değil “cinayet”tir!

Bu nedenle her türlü hak ihlaline karşı gerçekleri hatırlatmaya devam etmek ve adalet arayışımızda yine hep birlikte pes etmeden mücadele edebilmek umuduyla Bodrum Meydanı'ndan bir kare... #İşKazasıDeğilCinayet!

 

Yunuslara Özgürlük Platformu

15 Mayıs 2014

www.yunuslaraozgurluk.com

www.facebook.com/yunuslaraozgurluk

www.twitter.com/ozguryunuslar

www.youtube.com/ozguryunuslar


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png