slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Deniz canlıları İstanbul ve Eskişehir'de!

Karaya vuran bir yunus nasıl kurtarılır? Türkiye sularında da görülebilen ispermeçet balinası neye benziyor? Yunus parklarına neden gitmemeliyiz? 

''Whale Workshop'' kurucusu tasarımcı Andy Starbuck’ın yaptığı, 1995 yılından beri dünyanın pek çok yerinde sergilenen, gerçek boyut ve renklerinde şişme yunuslar, balinalar, köpekbalıkları ve denizkaplumbağaları Türkiye’ye tekrar geldi. Türk Deniz Araştırmaları Vakfı'nın (TÜDAV) desteğiyle Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde 14 ve 22 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek sergi sırasında çocuklara yönelik atölye ve eğitim çalışmaları da yapılacak.

1995 yılından beri Avustralya, İzlanda, İngiltere, Almanya, Şili ve Borneo gibi dünyanın pek çok ülkesindeki okullarda, festivallerde ve farkındalık yaratmaya yönelik çeşitli etkinliklerde sergilenen gerçek boyutlardaki maketler, bu kez de Türkiye'nin deniz ekosisteminde yer alan canlılardan oluşuyor. 

Resim ve boyama atölyeleriyle renklendirilen Kadıköy'deki şişme deniz canlıları sergisinde yer alan gerçek boyutlardaki balina, yunus, köpekbalığı ve deniz kaplumbağası 22 Eylül'e kadar İstanbul'daki tüm çocukları bekliyor! 

Bir sonraki sergi, 5-20 Ekim tarihleri arasında Eskişehir'de!

Daha detaylı bilgiyi, sergiden fotoğraf ve videoları TÜDAV sayfasında bulabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl Gebze'de düzenlenen Whale Workshop sergisinden fotoğraf ve videolar ise, Yunus Parkları Kapatılsın sayfamızdaAndy Starbuck tarafından yapılan şişme deniz canlıları ile ilgili Whale Workshop sayfasını da ayrıca ziyaret edebilirsiniz

İlgili Video: 
See video

Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png