slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Deniz canlıları çocuklar için karaya çıkıyor

Whale Workshop" kurucusu, tasarımcı Andy Starbuck, çocuklara deniz koruma bilincini aşılamak ve deniz canlılarını tanıtmak amacıyla, gerçek boyut ve renklerdeki deniz canlılarının modelleriyle 21 - 29 Nisan 2012 tarihleri arasında Türkiye'de bir sergi açıyor. Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) işbirliğiyle Gebze Center Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilecek sergi sırasında çocuklara yönelik atölye ve eğitim çalışmaları da yapılacak.

1995 yılından beri Avustralya, İzlanda, İngiltere, Almanya, Şile ve Borneo gibi dünyanın pek çok ülkesindeki okullarda, festivallerde ve farkındalık yaratmaya yönelik çeşitli etkinliklerde sergilenen gerçek boyutlardaki maketler, bu kez Türkiye'nin deniz ekosisteminde yer alan en temel canlılardan oluşuyor. Balinalardan yunuslara, köpekbalıklarından denizkaplumbağalarına kadar pek çok tür, denizlerin ve içinde yaşayan canlıların korunmasına yönelik kısa bilgileri içeren afişler eşliğinde, sıradışı bir sergi, resim ve boyama gibi atölye çalışmaları kapsamında çocukları ağırlıyor.

Sergi, aynı zamanda deniz canlılarının yunus parklarında ve tematik akvaryumlarda değil, doğal yaşam ortamlarında görülmesi gerektiğini vurguluyor ve "Yunuslara özgürlük" mesajının verilebilmesi için ayrı bir anlam taşıyor.

Detaylı bilgi için:

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV)

Arda M. Tonay - 0216 424 0772

http://www.tudav.org/index.php?option=com_content&view=article&id=193&Itemid=114&lang=tr

Atölyeden videolar: Karaya vuran yunuslar nasıl kurtulur? & Yunuslara özgürlük!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png