slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Grupanya yunus gösterisi “fırsatını” geri çeksin, bir daha satmasın!

www.change.org/GrupanyaYunuslari

@Grupanya @Baris @intelcapital

"Yunusların yüzündeki gülümseme, doğanın en büyük aldatmacasıdır. Onların her zaman mutlu oldukları yanılsamasını yaratır." Flipper'ın eski eğitmeni Richard O'Barry, yaklaşık 30 yıllık özgürlük mücadelesi boyunca, kanlı yunus ticaretinin algılarımızla nasıl oynadığını böyle anlatıyor.

Biz yunusları "denizlerin özgür ruhları" olarak biliyoruz ama onları bize, "beton havuzların tutsak canlıları" olarak sunanlar var. Deniz hapishanelerini işleten iş adamlarıyla beraber onları ticari bir meta gibi sunan fırsat, indirim ve evlilik siteleri de var.

Şimdilik Grupanya bu sitelerden bir tanesi ama yarın öyle olmayabilir.

Hemen şimdi imzanı at, Grupanya’nın yunuslara cehennem olan parklar için fırsat satmasını durdur.

Sattığı her yunus parkı "fırsatı"nda tepki toplayan Grupanya'nın bu vahşete artık dur demesi ve bir daha asla yunus cehennemlerine destek vermemesi için Change.org’da bu kampanyayı başlattık. 

20 Mart 2013 tarihinde Digiturk, birliktealalim.com ile ortaklaşa yürüttüğü yunus parkı kampanyasını üyelerinden ve duyarlı vatandaşlardan gelen tepkiler sonucu kaldırdığını, gelecekte benzer "fırsatlara" ortak olmayacağını yazılı olarak bildirdi.

2012'nin Aralık ayında, büyük fırsat sitelerinden biri olan Groupon-Şehirfırsatı da, açtığımız imza kampanyası sonucunda yunus parkı fırsatını tamamen kaldırdı ve iki senedir yunus parkına verdiği desteği sonlandırdığını açıkladı. Aynı şekilde, Kamil Koç, Denizbank, Opet, Boyner ve Hürriyet Çocuk Kulübü de gelen büyük tepkiler sonucunda grup indirimlerini geri çektiklerini açıklamışlardı. 

Şimdi, Grupanya'yı da sorumlu bir firma olmaya davet ederek bunu hep birlikte, bir kez daha yeniden başarabiliriz! 

Yunuslar, ucuz bir akşam yemeği, beş yıldızlı lüks bir otel veya indirime giren bir ayakkabıyla aynı kategoride yer almaması gereken akıllı ve duyarlı canlılar! Ticari çıkarlar uğruna esaret altında tutulan yunuslar, ne hediye edilecek oyuncaklar, ne de ip takıp oynatacağımız kuklalar!

Sen de Grupanya'nın yunusların hapsedilmesine ve onlara işkence edilmesine neden olan bu sistemi sonlandırması için bir adım at. Şimdi bu kampanyaya bir imza atarsan, senin sayende Groupon-Şehirfırsatı gibi Grupanya da doğru yolu bulabilir.

Yunusların da diğer canlılar gibi özgür olduğu bir dünya dileğiyle,

Yunuslara Özgürlük Platformu


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png