slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Yunus parkı projesi hayata geçmeden durduruldu!

İzmir Ticaret Odası (İZTO) yetkilileri, kamuoyu tepkisini dikkate alarak İzmir-Kordon'da yapılması planlanan yunus parkı önerisini projeden tamamıyla çıkardıklarını duyurdu!

İZTO yetkililerinin, Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş imzasıyla tarafımıza gönderdikleri yanıt şöyle:"İlgi yazıda da belirttigimiz üzere projemiz içerisinde yer alan Yunus Parkı önerisi ile ilgili hassasiyetinize hak vererek, söz konusu Yunus Parkı önerimizi projemizden çıkartmış bulunmaktayız. Değerli görüşlerinizi bizimle paylaşarak projemize katkı koymanızdan dolayı teşekkür eder, güzel günler dilerim."

Daha önceki yazışmalarda belirsizliğini koruyan yunus parkı projesinin bu kez projeden bütünüyle çıkarıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyor ve tutsak hayvanların özgürlüğü için harekete geçen herkese teşekkür ediyoruz!

Daha fazla kişinin desteğiyle hayvan esaretine karşı mücadele edebilmek için siz de bu haberi web sitesi, blog, sosyal ağlar gibi kişisel sayfalarınızda paylaşarak özgürlük mesajımızı yaygınlaştırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Basında çıkan diğer haberler için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

(05.03.2014)

Adım adım...

3 Şubat 2012'de gazetelere yansıyan İzmir'deki yunus gösteri merkezi girişimi ile ilgili son durumu takip edebilmek için, 15 Şubat 2012 tarihinde yaptığımız ilk başvuruya ek olarak, İZTO'ya 22 Mayıs 2012 tarihinde ikinci bir mektup göndermiştik. Aradan geçen üç ay içinde konunun ne şekilde değerlendirildiğini ve bu gösteri merkezinin projeden tamamen çıkarılıp çıkarılmadığını sormuştuk. Aynı şekilde ilk mektupta öneri olarak sunduğumuz "deniz memelilerine yönelik rehabilitasyon merkezi" projesine nasıl baktıklarını öğrenmek istemiştik.

İZTO Şehircilik, Oda Mülkleri ve İnşaat Müdürü Hitay BARAN ile İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş tarafından Yunuslara Özgürlük Platformu'na 12 Haziran 2012 tarihinde gönderilen cevabi yazıda, kamuoyu ile paylaşılan Pasaport Limanı Dalgakıran Projesi'nin tamamen bir fikir projesi olduğu, fikir projesinde yer alan yunus parkı önerisiyle ilgili hassasiyetin anlaşıldığı ve taşınmazla ilgili teknik konular netleştiğinde görüşlerimizin dikkatle değerlendirileceğini bildirilmişti.

Bu süre içinde Greenpeace Türkiye ve WWF de İZTO'ya mektup göndermiş, yunus parkının iptal edilmesini talep etmişti. Özge Özder ve Ayça Varlıer de Okan Bayülgen ve Mesut Yar'ın programlarında "Yunuslara Özgürlük" mesajlarıyla konuyu dile getirmişti. Biz de yunus parkının projeden tamamen çıkarıldığı güne kadar süreci takip edeceğimizi ve gelişmeleri web sitemizden ve sosyal ağlar üzerinden duyuracağımızı belirtmiştik.

Şimdi hayvanları köleleştirerek maddi çıkar sağlayan diğer tüm kurum ve işletmelere karşı mücadeleye devam...

(05.03.2014)


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png