slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Sanatçılardan "Kürkünü Çıkar, Vicdanını Giy" çağrısı

Geçtiğimiz sene “yunuslara özgürlük” kampanyasına verdiği destekle büyük yankı uyandıran ve en son 4 Ekim Hayvan Hakları Günü’nde Türkiye çapında 15 barınağa toplam 5 ton mama dağıtımı yapan BGKO (Bana Göz Kulak Ol) Derneği sanatçıları, yeni bir farkındalık kampanyası başlatıyor.

#KürkünüçıkarVicdanınıgiy 

Özge Özder, Aslı Tandoğan ve Ayça Varlıer öncülüğünde kurulan BGKO’nun yeni hedefi, kürkleri uğruna korkunç yöntemlerle katledilen milyonlarca hayvanın sesi olmak ve kürk endüstrisinin ardındaki korkunç gerçekleri kamuoyuna duyurmak.

Alican Yücesoy, Ayça Varlıer, Bennu Yıldırımlar, Kenan Ece, Levent Üzümcü, Mert Fırat, Özge Özder, Özgün, Özgür Çevik, Serkan Altunorak ve Şebnem Bozoklu gibi birçok ünlü sanatçının yer aldığı kampanya, 3 Şubat 2015 tarihinde yayınlanacak olan bir farkındalık filmi ile başlayacak ve gönüllü birçok sanatçıyı bünyesine katarak fotoğraf sergileri, kürk ile ilgili röportajlar ve etkinlikler ile adım adım büyüyerek devam edecek.

Kürkünü Çıkar, Vicdanını Giy” mesajıyla yola çıkan sanatçıların başlattığı kampanya, 3 Şubat Salı günü itibarıyla Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin ve kampanyada yer alan tüm sanatçıların sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek. @banagozkulakol 

Kampanyaya ait tüm film ve röportajların çekimini PToT Film üstleniyor. Türkiye’den Yunuslara Özgürlük Platformu ve Yeryüzüne Özgürlük Derneği kampanyaya bilfiil destek olurken, yurt dışından da dünya çapında kürk karşıtı ve hayvan haklarıyla ilgili başarılı eylem ve kampanyalarıyla tanınan Humane Society International, International Anti-Fur Coalition, Anti-Fur Society, Network for Animal Freedom ve PETA gibi birçok önemli sivil toplum kuruluşu destek veriyor.

 
İlgili Video: 
See video

Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png