slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Saba Tümer, yunus parklarına destek olma!

Show TV’de yayımlanan "Saba Tümer’le Bugün" programının bundan sonra çocuklar için yunus parkları ve hayvanat bahçelerinden de yayın yapacağı açıklandı.

Saba Tümer’e bu kirli ticarete destek vermemesi için tepkilerimizi dile getirmeliyiz.

Lütfen kendisine @sabatumerbugun ve @ShowTV twitter adresinden ulaşın ve tepkilerinizi aşağıdaki  info@showtvnet.com, izleyicitemsilcisi@showtv.com.tr adreslerine yazın ya da aşağıdaki metni kullanın.Sayın Saba Tümer ve Show TV yetkilileri,

"Saba Tümer'le Bugün" programının bundan sonra çocuklar için yunus parklarından ve hayvanat bahçelerinden de yayın yapacağını üzülerek öğrendik.

Sizi bu konuda duyarlılığa çağırıyor ve sizden bu yayınların başlamadan bitmesini talep ediyoruz.

Yunus parkları, deniz memelilerine yapılan işkencelerle ülkemizin yüz karası haline gelmiş, hem ülkemiz kamuoyunda hem de uluslararası platformda büyük tepki toplayan acımasız ticarethanelerdir. Yunus parklarında, deniz memelileri acı içinde bir bir ölürken, “yunus terapisi” adı altında Sağlık Bakanlığı’nın onaylamadığı ve bilim insanlarının kesinlikle karşı çıktığı sözde bir tedavi uygulanmakta, engelli çocukların ailelelerinin paraları ve umutları sömürülmektedir. Binlerce euro karşılığı yapılan bu sözde tedavilerde, engelli çocuklar tüm enfeksiyon ve kaza riskleri göz ardı edilerek yaban hayvanları ile aynı havuzda yüzdürülmektedir.

Sizden yunus parklarının ardındaki gerçekleri ve kirli ticareti ortaya çıkaran Oscar’lı belgesel The Cove’u (Koy) izlemenizi ve aşağıdaki bağlantılardaki verileri incelemenizi istiyoruz.

Türkiye’deki yunus parkları ile ilgili tüm bilgi ve güncel gelişmeler için: www.yunuslaraozgurluk.com

Yunus terapisi ve deniz memelilerinin esareti ile ilgili bilimsel veriler için: http://www.yunuslaraozgurluk.com/yunus-bilimsel-veriler-gosteri-terapi

16 bin'den fazla insanın destek verdiği Facebook ve Twitter sayfaları için: www.facebook.com/yunuslaraozgurluk www.twitter.com/ozguryunuslar

Tüm bu bilgiler ışığında bu karardan vazgeçerek yunus parklarına ve hayvanların teşhir ve eğlence amaçlı tutsak edildiği hayvanat bahçelerine destek vermekten vazgeçeceğinizi umuyoruz. Aksi takdirde sizi, kanalınızı ve programlarınızı; doğa dostu olmayan kişi/kurumlar olarak kabul edecek ve her platformda boykot edeceğiz.


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png