slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Özge Özder "Yunuslara Özgürlük!" dedi

Oyuncu Özge Özder, 23 Şubat akşamı katıldığı, Mesut Yar’ın sunduğu Burada Laf Çok programında esaret altındaki deniz memelilerinin özgürlüğünü savundu.

CNN Türk’te yayımlanan programa Yunuslara Özgürlük tişörtü ile katılan Özge Özder, yunusların esaretinin iç yüzünü ekranlarda detaylı bir şekilde anlattı. Hayvanların eğlence amaçlı tutsak edilmesinin çarpıklığını ve yunusların havuzlarda nasıl intihar ettiğini anlatan Özder, tüm izleyenleri yunuslaraozgurluk.com ‘u ziyaret etmeye ve The Cove (Koy) belgeselini izlemeye davet etti (videoyu izlemek için tıklayın).

Programın sunucusu Mesut Yar da “Biz de yunuslara özgürlük diyoruz” diyerek Özder’in verdiği mesajları desteklerken “Tüm sömestir tatilini bu parklardan yayın yaparak geçirenler var, bu mesajlara çok bozulacaklar” diyerek bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeyen meslektaşlarına çağrıda bulundu.

Özge Özder, programın ilerleyen dakikalarında Kaş’ta yeni bir yunus parkı açılmaması için devam eden kampanyayı ve İzmir Ticaret Odası’nın bir yunus parkı da içeren yeni projesini gündeme taşıdı. Bununla birlikte Özder, televizyonlarda açıkça bu tesislerin reklamlarının yapılmasından büyük rahatsızlık duyduğunu ifade etti.

Gecenin sonunda Twitter’dan “eylemlerimiz devam edecek!” mesajını veren Özge Özder’e, bilgilendirici ve net mesajlarıyla deniz memelilerinin esaretinin ardındaki kirli ticareti ekranlara taşıdığı için bir kez daha teşekkür ederiz.


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png