slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Türkiye'de yunus parkları ve hayvanlı sirklerin sonu göründü

Son Dakika: Bugün, 23 Ekim 2019 tarihinde, Yunuslara Özgürlük Platformu olarak 9 yıllık mücadelemizin ilk adımını tamamlayan muhteşem bir haberle geldik!

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu dün Meclis Başkanlığı'na sunduğu nihai raporunda, önerilerimizi dikkate alarak bir ilke imza attı ve Türkiye'de yeni yunus parkları ve hayvanlı sirklerin açılmasına yasak getirilmesini tavsiye eden bir karar aldı. Mevcut 10 adet yunus parkının kapatılması ve hayvanların korunması için de, bu işletmelere en fazla 2 yıl süre tanınması gerektiği görüşü rapora girdi.

Tavsiye niteliğindeki bu kararlar henüz yasalaşmadı. Bu nedenle mücadelemiz henüz bitmedi.

Hatta şimdi tek vücut olup bu kararların esnetilmemesi, bu sürenin en fazla 1 yıla inmesi ve bu maddelerin bir an önce yasal bağlayıcılığının olması için süreci yakından takip etmeli ve daha yüksek sesle TBMM'ye seslenmeliyiz!

Bugüne kadar eylemleri, paylaşımları, suç duyuruları, yazıları ve imza kampanyalarıyla yanımızda olan, mücadelemize destek olan herkese, birlikte hareket ettiğimiz tüm sivil toplum kuruluşlarına, bilimsel rehberlikleri için deniz memelisi uzmanı veteriner hekimlerimize ve akademisyenlere, ve hayvan haklarını öne çıkaran tüm basın mensuplarına teşekkür ederiz! Raporun yazımında büyük emeği geçen Doç. Dr. Oytun Okan Şenel'e de ayrıca özel teşekkürlerimizi sunarız.

Ayrıntılar yakında...

Güncelleme (24 Ekim 2019): TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu'nun basına yönelik açıklamalarını bu bağlantıda, açıklama sırasında yapılan canlı yayın videosunu ise Yasama İzleme Delegasyonu'nun Facebook sayfasında bulabilirsiniz. 

İlgili Haberler

İlgili Video: 
See video

Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png