slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Yunuslar Taiji'de hapis

Taiji, Japonya


12 Eylül 2010'da Japonya’nın Taiji kasabasındaki kanlı koyda, her yıl yapılan büyük yunus katliamının ilk adımı atıldı: 80 yunus yakalanarak koya hapsedildi. Av durdurulamazsa 1-2 gün içinde korkunç bir şekilde katledilecekler. Ve ardından her gün başka yunuslar öldürülecek, ta ki Nisan ayına, katledilen yunusların sayısı 23 bin olana dek.


 


Bugün dünyanın dört bir yanından insanlar, ülkelerindeki Japon Büyükelçiliklerine, Konsolosluklara e-posta gönderecek, telefon edecek ve bu katliamın başlamadan bitmesini isteyecek.


 


Gelin biz de bu büyük eyleme dahil olalım ve sesimizi Japonya’ya duyuralım. Japonya’ya tüm dünyanın gözlerinin üzerinde olduğunu anlatalım. Taiji’de günlerdir nöbet tutan yürekli Sea Shepherd aktivistlerini ve ölümü bekleyen 80 yunusu yalnız bırakmayalım!Japon Konsolosluğu telefon:  0212 317 4600


Lütfen aşağıdaki maili, aşağıdaki mail Japon Büyükelçiliği'ne gönderelim.ryoji@jpn-emb.org.trekonomi@jpn-emb.org.trculture@jpn-emb.org.tr


 


Sayın Büyükelçi Nobuaki Tanaka,


 


Bu mesajı size duyarlı bir Türk vatandaşı olarak yazıyorum.


 


Ülkenizin Taiji kasabasındaki,  her yıl 23 bin yunusun katledilmesi ile son bulan yunus avının bu yıl da başlamak üzere olduğu haberini üzülerek almış bulunuyorum.


 


Üstün zekaları ve insana yakınlıkları ile bilinen yunuslar, bugün dünyada “nesli tehlike altında” olan canlılardandır ve ülkemizde de avlanması yasak türler arasındadır.


 


Bununla birlikte ülkemizde, yunus parklarına yönelik karşı kampanyalar artarak devam etmektedir. Türkiye'de bu parklara karşı gün geçtikçe artan bir bilinç vardır.  Dolayısıyla Taiji'de avlanan yunusların bu parklara yönlendirilme ihtimali karşısında da  binlerce kişi durmaktadır.


 


2010 Türkiye – Japonya Dostluk Yılı'nda, dostumuz Japonya’dan bu acı verici görüntülerin gelmesini kabullenemiyor, yunusların kanları ile suları kırmızıya dönen Taiji koyundaki bu katliamın son bulmasını istiyoruz.


 


 Bu nedenle, size yunusların insanların dostu olduğunu hatırlatmak ve dostumuz Japonya’yı doğa ile de dost olmaya davet ediyoruz!


 


Lütfen Taiji’de başlamak üzere olan katliamı durdurun!


 


Saygılarımla.


 


İsim Soyisim:


Şehir:


Meslek:İlgili Video: 
See video

Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png