slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

"Yunuslara özgürlük" mesajımız bu kez Kaş'ta yankılandı!

Fotoğraf: Dolphin Angels & Free the Kaş Dolphins grubu

Düzenleyen STK'lar ve Platformlar: ProWal, KASAD, Kaş Turizm Tanıtma Derneği, Yunuslara Özgürlük Platformu, Kaş Çevre Platformu, WWF Türkiye, SAD. Greenpeace Türkiye ise, Yunuslara Özgürlük Platformu'na gönderdiği mektupla, Kaş'taki ve Türkiye çapındaki yunus parklarına karşı yürüttüğümüz harekete verdiği desteğini bir kez daha vurguladı.

Fotoğraf: ProWal

Yunuslara Özgürlük Platformu, yapılan bilgilendirme toplantılarında, baştan sona yasalara ve uluslararası sözleşmelere aykırı olan bu düzenin artık değişmesi için yetkili kamu kurumlarına seslendi: Varolan mevzuatı uygulayarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirip Kaş'taki dört yunusa el konulabileceğini, ilgili kamu kurumlarının bu yunuslara sahip çıkması gerektiğini, insanlardan uzak daha sakin başka bir koyda rehabilitasyon alanı belirlenebileceğini ve bu kirli ticaretin sonlandırılması için en büyük sorumluluğun ve çözümün en başından beri devlette olduğunu belirtti.

Tüm STK'lar ise, Türkiye'de yeni bir yunus parkı açılmaması, kaçak yunus avını ve yer değiştirmeleri önlemek amacıyla varolan parklardaki yunusların genetik örneklerinin alınıp kimliklendirilmesi çağrısını ortak çağrı olarak yineledi. Aynı zamanda yunus parklarına alınan her biletin, bu kanlı ticarete destek olduğu vurgusu yapıldı.

Fotoğraf: ProWal

Kaş'taki yerel hareketin, yeni yunus parkı girişimleriyle gündemde olan Bodrum ve İzmir gibi bölgelere örnek olmasını umuyoruz!

Yunuslara özgürlük Platformu - www.yunuslaraozgurluk.com

Diğer fotoğraflar için Facebook'taki "Yunus Parkları Kapatılsın" sayfamızı ziyaret edebilir veya bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz.


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png