slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Kaş’taki derneklerden tutsak yunuslara destek

Kaş’taki dernekler Yunuslara Özgürlük için birleşti

Antalya’nın Kaş ilçesindeki tutsak yunuslar için başlatılan özgürlük kampanyasına Kaş Sualtı Derneği, Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği, Kaş Çevre Platformu ve Kaş’ta yaşayan İngiliz vatandaşların kurduğu Dolphin Angels Grubu da katıldı.

Yunuslara Özgürlük Platformu & Ric O'Barry

Yunuslara Özgürlük Platformu ve Oscar’lı belgesel yapımcısı – aktivist Ric O’Barry’nin işbirliği ile Türkiye’nin gündemine gelen Kaş ve Bodrum’daki küçük ve kötü koşulları bulunan havuzlarda tutsak bulunan yunusların özgürlüğü için başlatılan kampanyaya destek her geçen gün artıyor. Özellikle Kaş’taki havuzda tutulan 4 yunus için, doğaya ve hayvanlara karşı bilinçli ve korumacı yaklaşımları ile tanınan Kaşlıların tepkisi ve desteği devam ediyor.

4 dernek bir araya geldi

Kaş Sualtı Derneği, Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği, Kaş Çevre Platformu ve Kaş’ta yaşayan İngiliz vatandaşların kurduğu Dolphin Angels Grubu, Yunuslara Özgürlük Platformu tarafından koordine edilen “Özgür Yunuslar Kampayası”na destek olmak amacıyla bir araya geldi.

İmzalar 13 bini geçti

Kaş’taki yunusların durumu, Türkiye’den sonra dünyada da yankı bulmaya başladı. Ric O’Barry ve Yunuslara Özgürlük Platformu’nun ortaklaşa hazırladığı dilekçeyi 7 bin’den fazla kişi imzaladı.

Care 2 Petition Site’ta (http://www.thepetitionsite.com/takeaction/894/733/349/) bulunan dilekçe, Başbakanlık’la birlikte, bu tesislere izin verdiği için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na, tesislerde uygulanan sözde tedaviler için Sağlık Bakanlığı’na, ruhsatlandırma ve kiralama işlemlerinden dolayı ilgili belediyelere de sesleniyor. Türkiye’de deniz memelilerinin tutsak edildiği tüm tesislerin kapatılmasını, gösteri yunuslarının uzmanlar tarafından rehabilite edilip yeniden doğaya salınmasını hedefliyor.

Milliyet Pazar eki - 18 Mart 2012

Metro UK - 8 Mart 2012

Basında Kaş kampanyamız ve Yunuslara Özgürlük

* Greenpeace Türkiye, WWF Türkiye ve Doğa Derneği'nin de destek verdiği Kaş kampanyalarımızla ilgili basında çıkan haberlerimiz için lütfen burayı tıklayın.

* Kaş'la ilgili yapılan resmi yazışmalar ve kampanyayla ilgili bilgi için burayı tıklayın


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png