slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

İzmir Ticaret Odası yunus parkını projeden çıkaracak mı?

İzmir'de yapılması planlanan yunus gösteri merkeziyle ilgili son durumu takip edebilmek için, 15 Şubat 2012 tarihinde yaptığımız ilk başvuruya ek olarak, Greenpeace Türkiye ile birlikte İzmir Ticaret Odası'na (İZTO) 22 Mayıs 2012 tarihinde ikinci bir mektup göndermiştik. Aradan geçen üç ay içinde konunun ne şekilde değerlendirildiğini ve bu gösteri merkezinin projeden tamamen çıkarılıp çıkarılmadığını sorduk. Aynı şekilde ilk mektupta öneri olarak sunduğumuz "deniz memelilerine yönelik rehabilitasyon merkezi" projesine nasıl baktıklarını öğrenmek istedik.

İZTO Şehircilik, Oda Mülkleri ve İnşaat Müdürü Hitay BARAN ile İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş tarafından Yunuslara Özgürlük Platformu'na 12 Haziran 2012 tarihinde gönderilen cevabi yazıda, kamuoyu ile paylaşılan Pasaport Limanı Dalgakıran Projesi'nin tamamen bir fikir projesi olduğu, fikir projesinde yer alan yunus parkı önerisiyle ilgili hassasiyetin anlaşıldığı ve taşınmazla ilgili teknik konular netleştiğinde görüşlerimizin dikkatle değerlendirileceği bildiriliyor.

Biz de, Yunuslara Özgürlük Platformu olarak, İZTO yetkililerinin doğaya saygılı bir tutum sergileyeceğine inanıyoruz. Yunus parkı projeden tamamen çıkarılana kadar süreci takip edeceğiz ve gelişmeleri web sitemizden ve sosyal ağlar üzerinden paylaşacağız.

Daha önceki başvurumuzu ve projeyle ilgili kamuoyuna sunulan detayları görmek için lütfen burayı tıklayın.


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png