slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Mehmet Kocadon'un saygısızlığı

#yunusparklarıkapansın 40.000 imzayla Bodrum'a geldik, haberiniz vardı @KocadonMehmet neden gelmediniz? @herkesicinCHP@CHP_online@ChangeTR 
 
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon imza teslimine gelmedi!

Bodrum Yunus Parkı'na 2011'de “içkili lokanta” ve “yunus gösteri merkezi” ruhsatını bizzat veren ve ruhsatın altında imzası bulunan Mehmet Kocadon ise, vekili aracılığıyla bize hasta olduğunu iletti ve tüm tepkilere rağmen, bir ay önce aldığımız, birkaç kez teyit ettiğimiz imza teslimi randevusuna gelmedi. Oysa boğazlarından rahatsız olduğu için görüşmeye gelemediği söylenen Kocadon, aynı gün, 20 Haziran Cuma günü, Hürriyet Gazetesi haberine göre arkadaşı Ali Şen'i ziyarete gitmiş, bir de Peksimet Köyü'ne uğrayarak bunu kendi Twitter hesabında duyurmuştur! Tam da bizim kendisini beklediğimiz ama “hasta olduğu gerekçesiyle” bizi vekiline yönlendirdiği saatlerde...

Yunuslara Özgürlük Platformu olarak bunu, imza atarak taleplerini dile getiren Türkiye'deki onbinlerce duyarlı vatandaşa ve Bodrumlulara yapılmış bir saygısızlık olarak değerlendiriyoruz. 2011'den bu yana yaptığımız resmi başvurulara yasal süre içinde bile gerekli yanıtı vermeyen ve ruhsatını verdiği yunus parkıyla ilgili yüzleşmekten çekinen Mehmet Kocadon, bu tavrıyla, bu tesiste belgeleriyle açıkladığımız hak ve hukuk ihlallerine sessiz kalarak usülsüzlüklere göz yumduğunu dolaylı olarak bize beyan etmiştir.

2011 yılında Alman sivil toplum kuruluşlarına Bodrum'da yeniden yunus parkı açılmayacağını sözünü verdikten tam iki ay sonra iş yeri açma ruhsatını imzalayan Kocadon, başta bölge sakinlerinin ve sivil toplum kuruluşlarının tepkilerine kulak vererek, belediye başkanı olduğu Bodrum'un hayvan hakkı ihlalleriyle anılan bir ilçe olmayacağını tüm Türkiye'ye ve dünyaya göstermek için artık harekete geçmelidir. Sözünü tutmayarak açılmasına neden olduğu Bodrum Yunus Parkı, Türkiye'de kapatılan üçüncü yunus gösteri merkezi olarak diğerlerine örnek olmalıdır. Buket Uzuner, yerel stk'lar ve Yunuslara Özgürlük Platformu temsilcilerinin randevuyla makamında görüştüğü Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan da aynı sorumluluğu taşımaktadır.

Başkan Vekili'ne teslim ettiğimiz 40.000 imzayı ve başvuru/bilgilendirme dosyalarını yazılı bir şekilde kayıt altına aldırdık. Yasal süre içinde kendilerinden alacağımız resmi yanıtı tüm Türkiye'yle paylaşacağız!

Kaynak: Hürriyet Gazetesi 20.06.2014 tarihli haber

 

Kaynak: Mehmet Kocadon'un Twitter hesabı 20.06.2014

 

Bodrum Belediyesi'nden resmi yanıt alamayınca, BİMER üzerinden Mumcular Belediyesi'ne başvurarak resmi yazışma sonucu edindiğimiz 22 Şubat 2012 tarihine tarafımıza gönderilen, resmi makamlara sayısız kez sunulan, Bodrum Yunus Parkı'nın "içkili lokanta" ve "yunus gösteri merkezi" ruhsatı. Altında da Mehmet Kocadon'un imzası. 


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png