slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

Yavru albino ile birlikte 250 yunus Taiji'de ölümü ve esareti bekliyor!

Bugün beş farklı yunus sürüsü, Japonya'nın kana bulanmış katliam koyu Taiji'de balıkçı ağlarıyla köşeye sıkıştırıldı. 

Dünya çapındaki yunus parklarına satılmak ve etleri için avlanmak üzere cani yöntemlerle yakalanan yunuslar arasında, eşine az rastlanan yavru bir albino yunus da var! 

Okyanuslarda ender rastlanan ve henüz yeterince gelişmemiş olan bu albino yavru, 18 Ocak itibarıyla avcılar ve tüccarlar tarafından annesinden koparılarak Taiji Whale Museum'a (Taiji Balina Müzesi) kapatıldı! Bundan böyle ya kısacık hayatının tamamını bu hapishanede annesinden ve sürüsünden uzak bir şekilde geçirecek ya da yunus parklarında insanları eğlendirmek üzere albino özelliği nedeniyle milyonlarca dolara satılarak dünyanın bir diğer ucuna gönderilecek! 

Geri kalan yüzlerce yunusun bir bölümü, etleri için acımasız bir şekilde topluca katledilecek. Esarete ve tüketime uygun olmayan bireyler ise okyanusa geri gönderilecek; zayıf düşmüş ve travmatik bir halde...

2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak Japonya'nın, dünya kamuoyunun gözlerini ayırmadığı ve karşı çıktığı bu kıyımı inatla sürdürmesine ve yüzlerce yunusun katledilmesine izin verecek miyiz? 

#tweet4taiji @Tokyo2020jp @JPN_PMO @Olympics ile birlikte yurtdışındaki medya kuruluşlarını da ekleyerek kendi mesajınızla Twitter'da tepkinizi dile getirebilir veya bu sayfadaki örnek İngilizce tweet'leri paylaşabilirsiniz.

E-posta aracılığıyla Türkiye dahil dünyadaki Japon elçiliklerine ulaşmak isterseniz, örnek bir İngilizce yazı ve gönderilecek adresler için Facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Dünya çapında milyonlar ayağa kalmış durumda. Sizin de yapabileceğiniz çok şey var! 

17.01.2014 - Güncelleme: 18.01.204

Daha detaylı bilgi için

Taiji katliamı canlı yayın

The Cove-OPS

Sea Shepherd Cove Guardians

Daily Mail


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png