Ağların diğer tarafı, unutturulmuş özgürlük: Marmaris Onmega yunus gösteri ve terapi merkezi

Uzun süredir “Onmega Dolphin Therapy & Activity Center” adıyla faaliyet gösteren yunus gösteri ve terapi merkezine karşı mücadele veren Marmaris Cevrecileri Derneği ve dernek başkanı Ahmet Kutengin tarafından paylaşılan videoda, yunusların esaret altında tutulduğu, çevresi ağlarla çevrili kapalı deniz alanı sualtından görülüyor. Bu tesisin hemen yanıbaşında ise bir otel ve bu otelin plajı bulunuyor.

İster havuzda, ister kapalı deniz alanında olsun, hayvanların özgürlüklerinden alıkonması ve ömür boyu hapsedilmesi kabul edilemez. Hayvanların tutsak edildiği hiçbir gösteriye, tesise gitmeyin; çocuklarınızı götürerek lütfen bu sömürüye alet olmayın.

Eğer Marmaris’te yaşıyor ve bu tesisin diğer yunus parkları gibi kapatılmasını siz de istiyorsanız, lütfen Marmaris Çevrecileri Derneği ile irtibata geçin, bu videoyu olabildiğince paylaşın. Facebook üzerinden Empty the Tanks in Marmaris adlı sayfayı takip ederek yine bu tesisle mücadelesini sürdüren kişilere ulaşabilir, yerelde örgütlenmeyi sağlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için ve kaynak video için:

Marmaris Çevrecileri Derneği web sitesi

Ahmet Kutengin Facebook paylaşımı