Yeryüzünden Şarkılar & Sesler

Ocean Care

Denizlerden karalara, kulaklarımızdan zihinlerimize karışan müzikler; içinden yunuslar, balıklar, kuşlar, balinalar geçen şarkılar… Led Zeppelin, Modest Mouse, Crosby & Nash, Massive Attack, Louis Armstrong, Pearl Jam ve daha fazlası.

Hayvan haklarıyla ilgili podcast yayınları ve kanalları…

Türlerin Yaşam Hakkı Podcast
9 Kasım 2019’da kaybettiğimiz dostumuz Burak Özgüner, 7 Ağustos 2019’da Açık Radyo’da TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’nda yapılan sunumları konuşmuştu. Diğer tüm bölümler Türlerin Yaşam Hakkı profilinde.

Burak Özgüner’i kaybetmemizin ardından takip ettiğimiz Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu raporuyla ilgili podcast kaydımız 29 Ocak – 19 Şubat 2020 tarihli dört bölümden oluşuyor.

3 Temmuz 2019 tarihli podcast yayınında yunus gösteri ve terapi merkezlerinin ardındaki gerçekleri İstanbul Dolphinarium’a karşı imza kampanyası açan Yağmur Güvenç ile birlikte konuştuk.

Burak Özgüner Podcast
9 Kasım 2019’da kaybettiğimiz, anarşist vegan aktivist Burak Özgüner‘in anısına.
Kim Bu Veganlar Podcast
9 Aralık 2020’de Dr. Suat Erus’un “Kim Bu Veganlar” serisinde, yunus parklarındaki sömürüyü & Yunuslara Özgürlük Platformu’nun 10 yıllık mücadelesini konuştuk.
Çetin Ceviz Podcast
11 Mart 2020’de Ceviz Otizm Araştırmaları ve Toplumsal Savunma Derneği’nden Deniz Yazgan ile hem hayvanların hem de otizmli bireylerin ve ailelerinin yunus parklarında nasıl bir sömürüye maruz bırakıldığını konuştuk. Bulaşıcı hastalık ve kaza risklerinden etik ve hukuki sorunlara kadar yunusla terapi (özel çocuklarla yüzme) aldatmacasının gerçeklerine değindik.

Modest Mouse . King Rat
Andrew Bird featuring Dianogah . “Lull”
Modest Mouse . The Whale Song
Tom Waits . Starving In The Belly of a Whale
Morcheeba . The Sea
Yellow Ostrich . Whale
Tim Buckley . The Dolphins
Ian Brown . Dolphins Were Monkeys (UNKLE remix)
Massive Attack . Home Of The Whale
Pearl Jam . Whale Song
Alice in Chains . Whale and Wasp
The Beatles . I Am The Walrus
Led Zeppelin . Moby Dick
Led Zeppelin . The Ocean
Lou Reed . Last Great American Whale
Louis Armstrong . Jonah and the Whale

Crosby & Nash . To The Last Whale

Harry Nilsson . Think About Your Troubles
Jewel . Sov Gott (Wolf And Dolphin – Swedish Song – “Sleep Well”)

The Byrds . Dolphin’s Smile

Tom Waits . Fish & Bird

Tori Amos . Dolphin Song

U2 . The Ocean
Yes . Don’t Kill The Whale

Yorumlar

    1. Teşekkürler paylaşım ve bilgi için. Sitemizi 10 yıl aradan sonra ilk kez kapsamlı güncellediğimiz için içeriklerimiz henüz tamamlanmadı; eskileri yavaş yavaş ekliyoruz, fakat bu süreçte yeni/atladığımız içerikleri de dahil etmeye çalışıyoruz. Yunus parkları özelinde ve hayvan hakları genelinde podcast yayınlarını da Okyanus Şarkıları ve Yeryüzünden Sesler kategorisi altında paylaşmaya devam edeceğiz. Dağ Medya dahil tüm takipçilerimizin önerileri olursa bekliyoruz (İngilizce veya Türkçe).

Yoruma kapalı.