#SözümSöz

Ceviz Otizm Araştırmaları ve Toplumsal Savunma Derneği’nin #SözümSöz çağrısına katılıyor, biz de Yunuslara Özgürlük Platformu olarak söz veriyoruz ve diğer hak örgütlerine ve yaşam savunucularına yönelik katılım çağrısına destek oluyoruz.

Ceviz Otizm olarak biz; plastik torbaların (klasik market ve çöp poşetlerinin), tek kullanımlık kahve bardaklarının, HDPE, LDPE ve PP standartları haricindeki hiçbir pet şişenin, kirli plastiklerin dönüştürülemediğini öğrendiğimizden bu yana; endişeliyiz.

Düzenli depo alanlarındaki atığın %30’una yakınının kağıtlardan oluştuğunu; kağıt üretiminin hava kirliliğine neden olduğunu; son 20 yılda 400 milyon hektara yakın orman alanının kaybedildiğini öğrendiğimizden bu yana; bir şeyler yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Ve Ceviz Otizm olarak biz; HAK VE YAŞAMI BU GEZEGENDE SAVUNMAYI SÜRDÜREBİLMEK İÇİN SİZLERE SÖZ VERİYOR VE AÇIK ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ.

Dernekler Kanunu ve ilgili diğer mevzuat kapsamında şekli şarta tabi evrak haricinde evrak çıktısı almayacağımıza, STÖ içi ve STÖlerarası etkinliklerde plastik ve tek kullanımlık ürün kullanmayacağımıza söz veriyoruz!

Peki ya siz? Sözüm Söz İnisiyatifi’nin bir parçası olmak ister misiniz? Katılım bilgi@cevizotizm.org‘a e-posta göndermeniz yeterli!

#sözümsöz #SÖZÜMSÖZİNİSİYATİFİ”

Ceviz Otizm Derneği’nin Instagram hesabı üzerinden yaptığı #SözümSöz çağrısına katılıyoruz