“Eğitim” işkencesi kamerada

Yunuslara parkta işkence kameralarda! 

– Seni tembel!

– Kahrol**ası topa dokun dedim!

– Şimdi kovayı başına fırlatacağım!

– Aptal mısın, yoksa numara mı yapıyorsun?!

Esaret yeterince büyük bir işkence değilmiş gibi, “ödüllü eğitmenler” (!) arasında yer alan videodaki eğitmenlerden birinin hakaretleri ve fiziksel şiddeti, henüz cezalandırılmadı. Marineland ise hala açık!

Tekme-tokatlı eğitim (!) görüntüleri, 9 Şubat 2015 tarihinde “İnsanlığın bittiği an” başlığı ve +18 uyarısıyla Hürriyet’in manşetinde 10. sırada yer aldı. Video, saat 23.30 itibarıyla 95 binden fazla kişiye ulaştı.

Her ne kadar haberde eğitimler sırasındaki işkenceler bu tesise özgü gibi yansıtılsa da, hayvanlı gösterilerin ziyaretçilerinden gizlediği karanlık yüzü bu eziyetlerden ibaret. Ayrıca bu esarethanelerde sözlük anlamıyla “insanlık” olmadığı için insanlığın başladığı ve bittiği an da meçhul… Bu “eğitim” – “işkence” görüntüleri Mallorca’daki Marineland’dendi.

Bir diğer Marineland vakası ise, yine eski bir “eğitmenin” ağzından kameralara yansıyor. Özgür Yunuslar YouTube hesabımızdaki Türkçe altyazılı videodan izlemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Şubat 2011’de Yunuslara Özgürlük Platformu olarak eski bir yunus eğitmeni olan Melisa Sevim’le yaptığımız röportajı ise, bu korkunç görüntüler üzerine tekrar paylaşma gereği duyuyoruz.

Hayvanlı gösterilere gitmeyin.