slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılması için bir imza da siz verin.

"Yunus Terapisi: Daha Çok Yanlış Bilgi ve Daha Çok Yanlış ÇıkarımDevamı

Türkiye'den ve dünyadan esaret görüntüleri, eylemler: Video Arşivi

40.000 imzayı teslim almayan Mehmet Kocadon'a mesajımız var!

40.000 imzanızı özenle koruyarak ve kilometrelerce yol kat edip, bir ay önceden randevu aldığımız Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a 20 Haziran Cuma günü götürdük. Bize onlarca sanatçı ve sivil toplum gönüllüsü eşlik etti. Ancak Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon son dakikada hastalandığını söyleyerek bizimle görüşmedi.

Hasta olduğunu söyleyerek randevusuna gelmeyen Bodrum belediye başkanı aynı gün yanlışlıkla(!) Twitter hesabında son derece sağlıkla katıldığı etkinlikleri fotoğraflarıyla yayınlayarak bir anti demokratik nezaketsizlik göstermiştir. Bizler demokratik sivil haklarımız için mücadele etmeyi vatandaşlık görevi kabul edenler, @KocadonMehmet'i bağlı bulunduğu @chp_online ve @herkesicinCHP nezdinde protesto etmeyi ve bu konudaki düşüncelerinizi paylaşmayı öneriyoruz. Konumuz #yunusparklarıkapansın ve #hayvanlardacandır #hayvanişkencesineson olsa da işin özü: #demokratikhaklarengellenemez

Buraya tıklayarak Twitter’da otomatik olarak @KocadonMehmet, @CHP_online ve @herkesicinCHP sayfasına tweet atabilirsin. Ya da buraya tıkla, açılan yeni tweet kutusuna mesajını ekle, tweetle, Mehmet Kocadon’a kendi mesajınla seslen.

Hep beraber seslenerek olan bitenin farkında olduğumuzu ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’dan bir yanıt beklediğimizi söylememiz gerek.

Demokratik haklara saygı duyan yerel yönetimlere kavuşmak dileğiyle,

Saygılarımızla,

Buket Uzuner ve @ozguryunuslar 

(www.change.org aracılığıyla)


Sitemizdeki yazı, görsel ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Siz de katılın! drupal-love-right.png
Siz de katılın! drupal-love-LEFT.png