Bodrum Dolphin Park kapatılsın: Belediye Başkanı Ahmet Aras ile ilk görüşme yapıldı

Buket Uzuner ile birlikte size Bodrum’dan umut dolu haberlerimiz var! Öncelikle, 2014’te Bodrum’daki ilk eylemimizde yanımızda olan Bodrum Kent Konseyi’nin bu yeni dönemde de bizimle olacağının müjdesini vermek istiyoruz.

12 Temmuz 2019 – Güvercinlik’teki yunus gösteri merkezine ruhsat veren Bodrum Belediye Başkanı’nın 2019 yerel seçimleriyle değişmesi sonucunda, yunus esaret parkının kapatılması için büyük bir umut doğdu. Esir yunusları kurtarma konusu yeniden Konsey’in ve yerel sivil toplum kuruluşlarının gündemine alındı. 

Bodrumlu dostlarımız ilk adım olarak yeni belediye başkanı Sayın Ahmet Aras’tan randevu alarak “içkili lokanta” ruhsatlı Dolphin Park Bodrum yunus parkının tali faaliyeti olarak belirtilen “yunus gösteri merkezi” ibaresinin kaldırılmasını ve bir daha açılmamak üzere işletmenin yunus parkı kısmının iptal edilmesini talep etti.

Bodrum Belediye Başkanı’na yunusları özgürleştirmek için açtığımız imza kampanyamızdan da bahseden Konsey üyeleri, aynı zamanda Yunuslara Özgürlük Platformu olarak 2011’den bu yana verdiğimiz mücadelenin detaylarını içeren kapsamlı zaman çizelgesini de kendisine teslim etti.

27 Haziran’da Başkan’la yapılan görüşmenin olumlu geçmesinden umutlandık.

Önümüzdeki aylarda imzalarınızı teslim etmek ve toplu talebimizi iletmek için biz de Buket Uzuner’le birlikte Bodrum’a gideceğiz. Fakat şimdi, bu görüşmenin ardından Başkan’a destek olma ve süreci takip etme zamanı!

Hep birlikte Facebook, Twitter ve Instagram gibi farklı sosyal medya hesaplarımızdan Bodrum Belediyesi’ne sesleniyoruz: “Sesimizi duyacağınızı biliyoruz, size güveniyoruz!” 

change.org/bodrumyunusparkinahayir @BodrumBel @ahmetarasbodrum

Daha geniş kitlelere ulaşmak için hazırladığımız kampanyamızın İngilizce versiyonunu ise yine çevrenizle paylaşabilirsiniz: change.org/closebodrumdolphinpark

Fotoğraf: Yunuslara Özgürlük Platformu & ProWal

Bodrum Dolphin Park yunus gösteri ve terapi merkezinin kapatılması için 2011’den bu yana Yunuslara Özgürlük Platformu olarak yürüttüğümüz mücadeleye dair ayrıntılı bilgi almak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz ve Zaman Çizelgesi’ne göz atabilirsiniz.

Bodrum’daki tutsak deniz memelileri için yeni bir umut! – 5 Haziran 2019