Bodrum: Mahkeme ilk aşamada yunusların aleyhinde sonuçlandı

28 Ağustos’taki imza teslimimiz sırasında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın hukuki gerekçelerle yunus gösteri merkezinin ruhsatının iptal edildiğini duyurmasının ardından, Bodrum Yunus Parkı işletmecisi İsmet Parmak’ın avukatı Gültekin Akça aracılığıyla belediyeye açtığı dava ilk aşamada yunusların aleyhine sonuçlandı: Muğla 2. İdare Mahkemesi, 30 günlük karşılıklı savunma süresi sonunda ruhsat iptalinin yürütmesini durdurma kararı aldı. 

Bodrum Belediyesi ise bu karara karşı itiraz hakkını kullanıp konuyu Üst Mahkeme’ye taşıyacak. Bu süreçte, Yunuslara Özgürlük Platformu olarak Yaban Hayatı Eylem Grubu ve Bodrum Kent Konseyi’yle birlikte hukuki süreci tüm yönleriyle takip etmeye ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

Bodrum Dolphin Park yunus gösteri ve terapi merkezinin kapatılması için 2011’den bu yana Yunuslara Özgürlük Platformu olarak yürüttüğümüz mücadeleye dair ayrıntılı bilgi almak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz ve Zaman Çizelgesi’ne göz atabilirsiniz.

Türkiye’deki tüm yunus parklarının ve hayvanlı sirklerin kapatılması için verdiğimiz mücadeleyi ise bu bağlantıda atıfta bulunduğumuz sayfalardan inceleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=l5tWhsvaeYM

Bodrum Yunus Parkı’nın asılsız haberlerine karşı gerçekler

8 yıllık mücadelemizin ilk adımı sonuçlandı: Bodrum Yunus Parkı’nın ruhsatı iptal edildi!

Bodrum Dolphin Park’ın kapatılması için 29 Ağustos’ta imzalarınızla Bodrum’dayız

Bodrum Dolphin Park kapatılsın: Belediye Başkanı Ahmet Aras ile ilk görüşme yapıldı

Bodrum’daki tutsak deniz memelileri için yeni bir umut!