Bodrum Dolphin Park’ın kapatılması için 29 Ağustos’ta imzalarınızla Bodrum’dayız

29 Ağustos 2019 Perşembe günü, Bodrum Dolphin Park yunus gösteri merkezinin kapatılması ve tesiste tutsak edilen hayvanların koruma altına alınması için bir kez daha Bodrum’dayız. Yazar Buket Uzuner ile birlikte 2014’ten bu yana yürüttüğümüz imza kampanyasına destek veren yaklaşık 70 bin kişinin imzasını, bu kez Bodrum’un yeni belediye başkanı Ahmet Aras’a teslim edeceğiz. 15:00’te gerçekleştireceğimiz imza tesliminin ardından 15:30’daki basın açıklamamıza destek vermek isteyen herkesi bekliyoruz! 

Fotoğraf: ProWal

Yunuslara Özgürlük Platformu olarak 2011’den bu yana hak ve hukuk ihllalerine karşı mücadele ettiğimiz Bodrum Dolphin Park, eski belediye başkanı Mehmet Kocadon’un verdiği “içkili lokanta” ruhsatıyla yunus gösteri merkezi işletiyor, yunuslardan deniz aslanlarına, morslara ve foklara kadar çeşitli deniz memelilerini esaret altında gösteriye zorluyordu. Sekiz yıldır yasal başvurularımıza hiçbir yanıt vermeyen Kocadon, 20 Haziran 2014 tarihinde Buket Uzuner ile birlikte organize ettiğimiz ilk imza teslimi ve basın açıklaması randevumuza da hasta olduğu gerekçesiyle katılmamış, ancak aynı gün Peksimet Köyü’nde ve Ali Şen ziyaretinde görülmüştü

Şimdi, 2019 yerel seçimleri sonucu yerel yönetimin değişmesiyle bir kez daha harekete geçtik. Bodrum Dolphin Park’ın kapatılması amacıyla Bodrum Kent Konseyi üyelerinin 27 Haziran’da başkanla yaptığı ve olumlu izlenim aldığı ilk görüşmeyi takiben, yunus parklarının kapatılmasına yönelik mücadelemize altı yıldır destek olan Buket Uzuner ile birlikte ikinci kez Bodrum’dayız. 

29 Ağustos’ta esaretin değil, özgürlüğün yanında olduğumuzu hep birlikte gösterelim!  

Bu süre içinde change.org/bodrumyunusparkinahayir adresindeki kampanyamızı #BodrumYunusParkınaHayır etiketiyle yaygınlaştırabilir, 29 Ağustos’a kadar kamuoyu desteğinin artmasına yardımcı olabilirsiniz.

Hayvan özgürlüğünü savunan ve Bodrum’un doğal yapısını korumak isteyen herkesi, 15:00’teki imza tesliminin ardından Bodrum Belediye Meydanı’nda Buket Uzuner ve Bodrum Kent Konseyi ile birlikte gerçekleştireceğimiz basın açıklamamıza bekliyoruz.

Tarih: 29 Ağustos Perşembe

Saat: 15:00 (imza teslimi), 15:30 (basın açıklaması)

Yer: Bodrum Belediye Meydanı

* Basın açıklaması imza tesliminden hemen sonra Bodrumluların katılımıyla meydanda yapılacaktır.

Yunuslara Özgürlük Platformu

Fotoğraf: ProWal